Varsel om nødvendig endring for tjenesten NHN-Hjemmekontor
Vi faser nå ut den gamle versjonen. Frist for å ta i bruk ny løsninger 30. april 2010. Det vil ikke være mulig å benytte gammel versjon av tjenesten etter denne dagen.
Mange kunder har allerede gjennomført konvertering til ny løsning og tilbakemeldingene til Norsk Helsenett er veldig gode.
Fordeler med ny løsning er blant annet at den er mindre kompleks, og den reduserer mulighetene for feil. Løsningen er også enklere å installere og bruke for kundene.
Ny løsning stiller større krav til den enkelte bruker, og den ivaretar minimumskrav i henhold til faktaark nr. 29 – Hjemmekontor som er utarbeidet som tillegg til normen.
Oppdatert antivirus- og brannmurfunksjonalitet er et krav for å ta i bruk tjenesten NHN-Hjemmekontor,og det er brukerne selv som er ansvarlig for å etterleve kravet. Windows-oppdateringer er tilsvarende et viktig krav til brukerens PC-miljø.
Hva må du/organisasjonen gjøre for å konvertere?
All nødvendig dokumentasjon, skjema, veiledere osv. finner dere under tjenester --> NHN-Hjemmekontor
- Les dokumentet Ditt ansvar for sikkerhet – gjelder alle brukere av ny tjeneste
- Sett dere inn i kravene i faktaark 29 - Hjemmekontor
- Fyll ut, signer og send inn endringskjema
Gammel løsning må avinstalleres og ny installeres – det er laget en veileder for dette.
Alle endringer i tjenester/nye tjenester krever en risikovurdering. Dette må også gjøres for tjenestenNHN-Hjemmekontor.
Det er ikke kostnader forbundet med konvertering til ny løsning, og de PKI-sertifikat som benyttes pådagens løsning skal også benyttes videre.
Har dere spørsmål kan vårt kundesenter kontaktes på:
Tlf.: 02017 eller e-post: kundesenter@nhn.no

